בראנצ' גאורגי

Hosted by mika

Covid-19 Information

Eatwith is committed to caring for the health and well-being of our host and guest community. All Eatwith events comply with local health and safety guidelines, therefore a health pass with proof of vaccination or a negative Covid test must be presented to attend an event if required by the local Government regulations for indoor and outdoor dining.

Learn more about the measures we’ve taken to ensure safety at Eatwith events.

The experience in a nutshell

Type of the event

Brunch, Other

Number of guests

6 to 10

Time of the event

11:30 AM (2.5 hours)

Menu

צ'אצ'א יין ולבן וסנגריה סנגריה
חצ'פורי אמירולי
פחאלי
שקשוקה
סלט גיאורגי קלאסי
בדריג'אני
ירוקים
צלחות קטנות
צלחת חמוצים מהשוק בטבליסי
חינקאלי פטריות
קינוחים בהשראת גאורגיה
Drinks & Beverages

What to expect

דיןJune 2020
5/5
מיקה מהממת, משרה אווירה נינוחה ונעימה, ובנוסף על זה - מבשלת אוכל טעים ומיוחד. אכלנו ממטעמי ידייה לפי תפריט איטלקי, כל מנה מדוייקת בטעמים ומיוחדת ושונה. יחד עם כל זה, מיקה מארחת בביתה המקסים, בחלל גדול ומזמין. הייתה חוויה מדהימה ובהחלט נחזור שוב :)
EladJanuary 2020
5/5
אנחנו ומיקה זה סיפור אהבה נעים וטעים, כי אחרי 9 פעמים אצלה אי-אפשר אחרת. הפעם זה היה אירוח לבראנץ' גיאורגי מופלא, עשיר בטעמים וצבעים, שפע של מנות ממאפים ועד ירקות, גבינות ומתוקים. הבראנץ' הזה, מעבר לטעמים הנפלאים, הוא התמורה ה כ י טובה שתקבלו עבור הצטרפות אליו וזה עוד בלי לדבר על האנרגיות המטורפות שמיקה מביאה איתה. אם אתם מחפשים אירוע שיש בו שמחה, טעמים ואירוח כייפי - מצאתם. לגמרי!
HilaDecember 2019
5/5
I had a great time at Mika! Her wonderful energies, house, location & food were excellent!
AdiDecember 2019
2.3/5
Nice house and hosts. Too many people at the same time. The food was good but very simple. The live music wasn't good and was a bit disappointing. Bottom line: not value for money.

Other experiences by mika


$80 Price per guest
4.8/5(279)